ZWIEDZAJ KRAKÓW

Program #zwiedzajKrakow, element kampanii promocyjnej „Kraków nieodkryty”, ma na celu zaaktywizowanie lokalnej gospodarki poprzez zachęcenie mieszkańców i turystów do korzystania z bogatej oferty firm krakowskich.

Program zakłada wspólną partycypację instytucji publicznych i przedsiębiorców w zaoferowaniu usług i produktów z rabatem mieszkańcom Krakowa posiadającym Kartę Krakowską lub Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem tzw. Kartę "N" lub Krakowską Kartę Rodzinną 3+ oraz turystom w ramach Karty #zwiedzajKrakow.

#zwiedzajKraków

Zobacz również:
Partnerzy Programu #zwiedzajKrakow [LISTA]


Założenia  i zakres czasowy programu

 • Organizatorem Programu jest Urząd Miasta Krakowa – Wydział ds. Turystyki we współpracy z Wydziałem Komunikacji Społecznej oraz Krakowskim Biurem Festiwalowym, Małopolską Organizacją Turystyczną, Krakowską Izbą Turystyki, Krakowską Kongregacją Kupiecką, Izbą Przemysłowo-Handlową w Krakowie, Małopolską Izbą Hotelarską Gremium, Małopolską Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Krakowską Izbą Gospodarczą „RH plus”.
 • W Programie uczestniczą m.in. krakowskie muzea, na liście znalazły się m.in. Muzeum Krakowa, Zamek Królewski na Wawelu-Państwowe Zbiory Sztuki, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Inżynierii Miejskiej, Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie, Muzeum Lotnictwa Polskiego, „Bunkier Sztuki” Galeria Sztuki Współczesnej, Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych/Lipowa 3 Centrum Szkła i Ceramiki, MICET Muzeum Interaktywne / Centrum Edukacji Teatralnej w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, Muzeum Fotografii w Krakowie, a także krakowski Ogród Zoologiczny oraz Kopalnia Soli w Wieliczce.
 • Zapraszamy Przedsiębiorców aby zostali Partnerami Programu. Zainteresowani udziałem w Programie proszeni są o przygotowanie oferty na swoje usługi i produkty (dotyczy całego asortymentu) z 20 % rabatem, który będzie udzielany po okazaniu Karty #zwiedzajKrakow lub Karty Krakowskiej lub Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem, tzw. Karty "N" lub Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ w okresie od 1 lipca do 31 października 2020 r.
 • Przykładowe kategorie ofert: usługi noclegowe, pakiety turystyczne, gastronomia, usługi przewodnickie, usługi transportowe, wstęp do atrakcji, usługi prozdrowotne, pamiątki, księgarnie, rzemiosło etc.
 • Warunkiem udziału przedsiębiorców w Programie jest zapoznanie się z regulaminem Programu i przesłanie prawidłowo wypełnionego formularza zgłoszeniowego oraz skanu/zdjęcia oświadczenia o przyjęciu warunków regulaminu na adres turystykakrakow@um.krakow.pl
 • Warunkiem udziału turystów w programie jest pobyt na min. jedną dobę w obiekcie noclegowym, którego gestorzy przystąpią do programu. W obiektach tych, będzie dystrybuowana Karta #zwiedzajKrakow, która upoważnia do uzyskania 20% rabatu na usługi i produkty oferowane przez przedsiębiorców będących Partnerami Programu.
 • W przypadku oferowania w ramach Programu usług noclegowych, Partnerem programu mogą zostać wyłącznie gestorzy obiektów noclegowych, które działają zgodnie z ustawą o usługach hotelarskich, usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych z dnia 29 sierpnia 1997 r.
 • W przypadku tworzenia pakietów turystycznych obowiązują przepisy ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 548 z późń. zm.).
 • Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego i ma jedynie charakter społeczno-informacyjny i promocyjny.
 • Pierwszy etap naboru do programu dla przedsiębiorców: do 26 czerwca 2020r. (nabór będzie miał charakter otwarty aż do 1 października) - Organizator zachęca do jak najszybszego zgłoszenia do Programu.
 • Program będzie wsparty ogólnopolską kampanią promocyjną pod hasłem Kraków nieodkryty.
 • Oferty noclegowe będą dostępne do rezerwacji od 20 czerwca.

Promocja Programu

W celu promocji programu, miasto Kraków uruchomi ogólnopolską kampanię promocyjną, która będzie realizowana pod hasłem Kraków nieodkryty. W największych miastach w Polsce – m.in. w Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie i Warszawie pojawią się wielkoformatowe reklamy zapraszające do Krakowa. Miasto Kraków będzie obecne także w telewizji, prasie, radiu oraz Internecie. Program będzie promowany również w mediach miejskich: Magicznym Krakowie, Facebooku i Instagramie Kraków Experience oraz Bus TV i automatach Krakowskiej Karty Miejskiej.

Regulamin Programu #zwiedzajKrakow wraz z formularzem zgłoszeniowym oraz oświadczeniem jest dostępny na stronie www.krakow.travel oraz www.krakow.pl